fbpx

E-Ticaret Dışında Dijital Danışmanlık

112dijital 29 Nisan 2020 0 Yorumlar
E-Ticaret Dışında Dijital Danışmanlık
Dünya dijital olmuşken, müşterileriniz Google’da, Facebook’ta, Instagram’da her gün, her dakika, her saniye vakit geçiriyorken yaptığınız işi dijital’le desteklememek büyük hata olur.
İster doktor olun, ister kuaför, ister restoran işletmecisi olun, ister terzi, ister cafe sahibi olun, isterseniz hastane yöneticisi her ne yapıyorsanız yapın dijital reklamcılığı kullanın.

Güç Dijitalde

İşinizi Dijitalle Destekleyin & Büyütün

Müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz Google’da her gün onlarca arama yapıyor. Facebook’ta, Instagram’da, Tictoc’ta geziniyor yüzlerce içeriğe göz atıyor ve kendi fikirlerini paylaşıyorlar. Bu akış içinde olmamak büyük bir hata. Müşterilerinize ve müşteriniz olmalarını istediğiniz kitlelere dijital kanallarda reklamlar yapın, web sitenizi güncel ve hakkınızda bilgilerle donatılmış tutun. İster bir sanayi kuruluşu olun, ister bir kuaför, isterseniz ihracat yapan dev firma olun paydaşlarınız, bayileriniz, müşterileriniz, yurt içinde ve yurt dışındaki tüm ulaşmak istediğiniz insanlar aynı mecralarda yani Google, Facebook, Instagram, Yandex, Reddit vb. Bu dijital kanalları efektif bir şekilde kullanmak zorundasınız. İşinizle ilgili bir Fuar’da bulunan herkese çok düşük bedellerle dijital reklamlarınızı gösterebilirsiniz, Youtube’a giren herkese kendi videonuzu izletebilirsiniz, eski müşterilerinize dijital kanallarda reklam yaparak kendinizi hatırlatabilirsiniz. Bunlar gibi onlarca yöntemle dijital kanallar sayesinde işinizi büyütebilir ve müşterilerinizle sürekli iletişimde kalabilirsiniz.

Offline markanız, mağazanız, ürün veya hizmetleriniz için dijital reklam kaynaklarını kullanmak istiyorsanız sizin için sunacağımız danışmanlık 4 aşamadan oluşuyor.

Danışmanlığa başlamadan önce 112dijital’in içinde markanız için çalışacak bir ekip kuruyoruz.Başlangıçta bu uzman ekibimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenir. Bazen 2 kişilik bir ekip yeterli olurken bazen 7-8 kişilik bir uzman danışman ekip ancak yeterli olabilmektedir. Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınız neticesinde belirlenecektir.Sizi ve bu ekibi aynı Whatsapp grubunda birleştiriyoruz. Tüm süreci mail ve dilerseniz aktif bir şekilde anlık Whatsapp grubumuzdan yürütebiliyoruz.

Aşama #1: Tanışma ve Anlaşma

 • Sektörünüzü, işinizi, müşterilerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi, hedeflerinizi, amaçlarınızı, rakiplerinizi ve kısa, orta, uzun vadeli planlarınızı sizden dinliyoruz.
 • Gerektiğinde fiziki olarak mağazanızı, üretiminizi, ofisinizi veya satış noktalarınızı ziyaret ediyor ve daha fazla bilgi topluyoruz.
 • Müşterilerinizden örnek profiller ve satın alma motivasyonları hakkında sizden bilgiler topluyoruz.
 • Müşteri segmentasyonu hakkında detaylı verileri sizden dinliyoruz.
 • Dijital kanallarda neler yapmak istediğinizi, hangi reklam kaynaklarını kullanmak istediğinizi ve dijital dünyadaki amaçlarınızı dinliyoruz.
 • Geçmişte dijital kanallarda neler yaptığınızı, ne gibi sonuçlar aldığınızı not alıyoruz.+

*Bu süreç sona erdiğinde kısmen sizin gözünüzden bakabiliyor ve isteklerinizi, hedeflerinizi anlamış oluyoruz.

Aşama #2: Araştırma ve Öğrenme

 • Sizi anladıktan ve sizden bilgileri topladıktan sonra kendi araştırma sürecimize giriyoruz.
 • Rakiplerinizi, sektörünüzü, ürün, hizmet ve müşterilerinizi bir de bizim gözümüzden derinlemesine araştırıyoruz. Dijital eğilimlerini, davranış şekillerini öğreniyoruz.
 • Markanızın dijital kanallardaki seviyesini araştırıyoruz.
 • Google organikteki konumumuz, Web sitemizin teknik ve performans analizi, Google, Facebook, Instagram, Yandex, Youtube ve diğer dijital kanallarda ne seviyedeyiz?
 • Tüm eksikleri, doğru yapılanları, yanlış yapılanları ve ihtiyaçları netleştirir raporumuzu Strateji departmanımıza sunarız.

*Bu süreç sona erdiğinde acil ihtiyaçlarınızı ve yapılacak iş listesini çıkarmış oluyoruz. Artık harekete geçme vakti.

Aşama #3: Uygulama ve Analiz Etme

 • İhtiyaçlarınız üzerinde çalışmaya başlıyoruz.
 • Web sitesi yapımı, restorasyonu, sosyal medya hesaplarının yönetimi, grafik tasarım işlemleri, Google reklamları, Instagram reklamları, itibar yönetimi, SEO ve benzeri dijital hamlellerimize başlamış oluruz.
 • Uygulama Örnekleri;
  GOOGLE, INSTAGRAM, FACEBOOK, YOUTUBE reklamları ile;
  Coğrafik Hedefleme: Mahalle, sokak, cadde, ilçe, şehir, bölge, ülke gibi dilediğiniz her noktaya özel reklamlar çıkabiliriz.
  Demografik Hedefleme: Yaş, Cinsiyet, Gelir Seviyesi gibi filtrelemelerde size en çok dönüşüm getirecek kitleye reklam çıkabiliriz.
  Özel İlgi Alanı: Google’da sizin sektörünüzle alakalı aramalar yapan, ürünlerinizi internette aratan veya şuan evli olan, konserlere giden, tiyatro seven, netflix takip eden, bekar olan, hamile olan, diyabet hastası olan, kiralık ev arayan, yeni taşınmış olan, rakip partiye üye olan, çocuk sahibi olan, çalışan, çalışmayan, öğrenci olan, arabaları seven, lüx ürünlere ilgi duyan, sürekli seyahat eden, rakiplerinizle etkileşimde olan, rakip siteleri ziyaret eden, rakip mağazaları ziyaret etmiş olan, rakiplerin adreslerine Google Maps üzerinden rota oluşturan, belli bir fuar, düğün, futbol maçı gibi etkinliklere katılmış olan…
  ve daha binlerce derinlemesine filtreleme ile müşterilerinize direk nokta atışı ulaşır ve reklamlarınızı etkin bir şekilde yönetiriz.
 • Tüm bu uygulamaları yaparken bir yandan sonuçları ve size katkılarını analiz edeceğiz. Doğru kitleye, doğru zamanda, doğru reklamlarla karşılarına çıkıp onları harekete geçirdiğimizden verilerle emin olana kadar analiz süreci devam edecek.

*Uygulama ve Analiz süreci sonunda ihtiyacımız olan dijital kurulumlar yapılmış ve işler hale getirilmiş. Bir çok dijital reklam kanalı üzerinden farklı kitlelere farklı içeriklerle reklamcılık faaliyeti yürütülmüş. Dönüşümlere ve markanıza sağlanan somut faydalara göre en iyiler, ortalama iyiler ve vasatlar belirlenmiş. Önümüzdeki hedefe yürürken uygulayacağımız tüm yöntem ve çalışmalar belirlenmiş olmuştur.

Aşama #4: Hedefe Odaklanma

 • Analiz sonucu elde edeceğimiz metriklerle markanız için en doğru dijital reklam, grafik tasarım, dijital strateji yöntemlerini planlı bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz
 • En verimli Google Reklamlarını, Facebook reklamlarını, Instagram kitlelerini, anahtar kelimeleri ve bunun gibi ticari hedeflerinize büyük katkı sağlayan dijital silahlarımızı minimum maliyet ve maksimum fayda ile hedeflerimize giden yolda kullanıyoruz.
 • Mağazanıza müşteri çekiyor, Hastanenize hasta başvurusu topluyor, Galerinize araba almak isteyen kişileri getiriyor, yaptığınız işleri milyonlarca insana duyuruyor, dijital dünyada büyümenizi ve markanızın dijital iletişimini tam da hak ettiği seviyede yönetiyoruz.
Özetle

Tüm dijital reklamları (Google, Facebook, Instagram) sizden yetki alarak komple biz yönetiyoruz, site kurulumu veya restorasyonu işlemlerini biz yapıyoruz, sosyal medya içeriklerini biz üretiyor ve paylaşıyoruz, SEO çalışmalarını biz yürütüyoruz, Ürün fotoğraf çekimleri haricindeki tüm dijital grafik tasarım işlerini biz üretiyoruz, stratejik kararlarınızda yanınızda oluyor ve tecrübemizle en doğru adımı atmanızı sağlıyoruz, omuz omuza çalışıyor ve bizi başarıya götürecek her konuda yanınızda %100 desteğimizle yer alıyoruz. Kısacası; A’dan Z’ye danışmanlık veriyoruz, ihtiyacınız olan her konuda her dakika sizin için savaşıyoruz.

Çok savaş kazandık, bir yenisini de sizinle sizin için kazanalım! 😉 Referanslarımız