fbpx
Mobil & Masaüstü Bildirim Yönetimi

Mobil ve Masaüstü ileti bildirimleri olarak da tanımlayabileceğimiz push notification bugün her sitenin kullanması gereken bir dijital silah haline gelmiştir. Sitenizi ziyaret eden insanların çoğu üye olmayacak, bülteninize kayıt olmayacak, sizi aramayacak. Push Notification sayesinde onlardan tek tıkla/dokunuşla izin alarak onların bilgisayar ve/veya akıllı telefonlarını push datanıza eklemiş olacaksınız. Sonuç olarak bu kolay izni veren tüm müşterilerinize anlık ücretsiz (ücretli profesyonel formları da mevcut) bir şekilde kampanya bildirimi, yeni ürünlerin tanıtım bildirimlerini, özel günlerin bildirimlerini basit bir şekilde gönderebileceksiniz. Push Notification kurulumu hakkında daha fazla bilgi için  bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz veya 112dijital ile iletişime geçip bu kurulumu bize bırakabilirsiniz.

Bildirim gönderebilir konuma geldikten sonra ilk datanız birikmeye başladığı anda müşterilerinizi rahatsız etmeyecek sıklıkta, ilgilerini çekecek metin ve görsellerle onlara push marketing yapmaya başlamalısınız.

Hatta sepetinde ürün unutan müşterilerinize otomatik “SEPETİNDE UNUTTUKLARIN SENİ BEKLİYOR” mesajıyla push bildirim gönderebilirsiniz.

Kimlere Push Bildirim Gönderilebilir? (İzinli data içindekilere)

Sepetinde Ürün Unutanlara

Sepetinde ürün unutan müşteriler alışveriş potansiyeli taşıyan kullanıcılardır. Kullanıcıların bazılarının kartlarında bakiye mevcut olmayabilir. Bu markanızdan vazgeçmiş anlamına gelmez. Sepetinde ürün unutan kullanıcılara oto-push atarak tekrardan sepetinde ürün unuttuklarını hatırlatmanız gerekmektedir.

Son “X” Gündür Sizi Ziyaret Etmeyenlere

Hali hazırda sizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıların alışveriş potansiyeli daha fazladır. Bizi ziyaret etmiş kullanıcılar aslında bizim re-marketing kitlemizdir. Bu kullanıcılara indirim veya kampanya pushları göndermelisiniz. İndirim ve kampanyalardan haberdar etmelisiniz.

Alışveriş Yapanlara

Daha önce markanızdan alışveriş yapan kullanıcılara çapraz satış tekniği ile yeni ürünlerinizi, kampanyalarınızı, indirim fırsatlarını oto-push ile bilgilendirmeniz gerekmektedir. Oto-push’un yetmediği noktada sms atmanızı da tavsiye ediyoruz.

Uzun Süredir Alışveriş Yapmayanlara

Markanızla uzun süre etkileşimde bulunmayan kullanıcıları kaybetmemelisiniz. Kullanıcılara özel indirim sağlayarak tekrardan devamlı müşteri olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Yeni Kampanyanızı Bilmeyenlere

Yeni indirim yaparak bir kampanya oluşturdunuz ve bunu müşterilerinize bir şekilde ulaştırmanız gerekmektedir. Bu durumda en etkili ulaştırma yollarından biri olan push’u mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Yeni Gelen Ürünleri Görmeyenlere

Siteye yeni ürün eklediniz fakat müşteriler bu ürünleri bulamadı veya göremedi. Her ürün yüklediğinizde push atmak zor geliyor ise gelin birlikte oto-push kuralım. Siz ürün yükledikçe pushlarda dinamik şekilde gönderilsin.

Nasıl Çalışabiliriz?
112dijital’in çalışma şeklini, öncelikli kriterlerini ve hizmet mantığını merak ediyorsanız sizi böyle alalım 😉