fbpx
Grafik Tasarım Danışmanlığı

E-Ticaret dijital bir dünyadır. Dijital dünyada satmak istediğiniz ürün veya hizmeti potansiyel müşterilerinize sunmak için görsel bir tasarıma, fotoğrafa ve grafik tasarım hizmetine ihtiyacınız vardır. Dünyanın en güzel ürününü de satsanız insanların ürününüzü telefonlarının veya bilgisayarlarının ekranında gördüğü kadar güzel olabilirsiniz. Aslında ilk bakışta sattığımız şey bizim fotoğrafımızdır, görüntümüzdür. İkinci en önemli konusu ise sitenizin ve sosyal medya hesaplarınızın nasıl göründüğüdür. Sitenizin tasarımının çiziminden, instagram story videolarına, sitenizdeki banner tasarımlarından reklam görsellerine kadar tüm dizaynınızı bu danışmanlığımız içinde biz üstleniyor ve uyguluyoruz. Tek yapmadığımız iş ürünlerinizin fotoğraflarını biz çekmiyoruz. Ürün fotoğrafçılığı çok başka bir uzmanlı ve tecrübe istiyor bunun yanında eğer ürün fotoğraflarını da biz çekersek bütün danışmanlık verdiğimiz markalar aynı görünümde olacaklardır ve farklılaşmanın temel kaynağı olan ürün çekimlerinde tekdüze bir danışmanlık vermiş olacağımızdan bu işi üstlenemiyoruz. Ürün fotoğraf çekimi dışındaki tüm görsel dünyanızı biz dizayn ediyor ve size, hedef kitlenize, reklam performanslarınıza göre sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Grafik danışmanlığı diğer danışmanlıklara göre çok daha göreceli bir süreç olduğu için en sancılı ve kesin doğrusu maalesef bulunmayan danışmanlık modelidir. Bu yüzden süreç içinde sabırla yürütülmesi ve her gün yeni kazanımlarla geliştirilmesi gereken bir alandır. Önemli olan her zaman müşterilerinize doğru görseli sunmak ve ürünlerinizi ön planda tutmaktır. Eğer Erkek hedef kitleye satış yapmaya çalışıyorsanız maskülen bir görünümde olmanız, kadın veya ergen bir kitleye satış yapmaya çalışıyorsanız daha genç dinamik bir görünümde olmalısınız. Sadece Grafik Tasarım Danışmanlığı vermediğimiz için “NASIL ÇALIŞIRIZ” sayfamıza göz atmanızı ve çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz 😉

Grafik Tasarım Yönetimi içinde yer alan hizmetlerimiz;

Site Tasarımı

E-Ticaret sitenizin A’dan Z’ye tasarımını, biz üstleniyoruz. Header, Body, Footer, Ürün detay sayfası, kategori listeleme sayfası, mega menü ve diğer tüm e-ticaret sitesi çizimini biz gerçekleştiriyoruz. UX/UI uygun çizimlerle müşterilerinizin hem gözüne hitap edecek hem de kullanım alışkanlıklarına aşina olacağı tasarımlarla alışveriş yapmalarına olanak sağlıyoruz.

Logo Tasarımı

Sıfırdan logo tasarımı veya hazırda kullandığınız logonun restorasyonunu gerçekleştiriyoruz. Dijital kanallarda kullanılacak logo ile baskıda kullanılacak logonun bazı ince farklılıkları olabiliyor, özellikle boyut ve renkte buna çok dikkat etmek gerekli.

Sosyal Medya Paylaşım Temaları

Sosyal medya kanallarında (Twitter, Facebook, Instagram, Youtube) yapacağınız paylaşımlarda mümkün oldukça mecranın dinamiklerine uygun tasarımda görseller kullanmanızı öneriyor ve bu görsellerin anlamlı ve markanıza uygun temalar içine giydirilerek paylaşıma hazır hale getirmenizi sağlıyoruz.

Youtube Videoları

Youtube kanalarınızı zengin kılacak ürün, hizmet, kullanım veya markanıza uygun içeriklerle masaüstü videolar hazırlayıp servis etmenizi sağlıyoruz. Youtube kanalı SEO açısından da çok kıymetli bir alan. Doğru videolarla insanları yakalamak çok önemli. Ayrıca yeniden pazarlama reklamları için kullanılacak markanıza ait videoları da biz hazırlıyoruz.

Instagram Story’leri

Instagram hesabınızda paylaşmanız için özel gün ve haftalara ayrı ürün ve reklam tanıtımları için ayrı gif veya videolar üretiyoruz. Kitlenize size yakışır şekilde görsel dışı videolarla dokunma olanağı sağlıyoruz. Story’lerde yaratıcı içerikler çok önemli, tıklanma oranını artıracak her içerik bizi zafere giden yolda destekleyecektir.

Site içi Gif’ler

Siteniz içinde kampanya veya kategori bannerlarının hareketli şekilde yapımını sağlıyoruz. Kampanya bitiş sayaçları, dikkat çekici hareketli gifler gibi uygulamalarla müşterilerinizin sayfanızda nereye odaklanmalarını istiyorsanız o alanlara dikkat kesilmelerini sağlıyoruz.

Kampanya Görselleri

Yapacağınız tüm indirim kampanyası gibi kampanyaların görsellerini biz hazırlıyoruz. Sosyal medya, site içi görseller, reklam görselleri, push notification görselleri gibi aklınıza gelen her alandaki uygulamaları biz yapıyor ve kampanyanız için bir anahtar görsel dizayn ediyor üzerinden tüm mecralara uyguluyoruz.

Reklam Bannerları

Reklam banner’larının tasarımlarında en önemli kural hızlı davranmak, yeni bir reklam çıkılacağı zaman görsel beklemek ve zaman kaybetmek reklamın verimliliğini doğrudan etkiliyor. Dijital ekiple birlikte koordineli çalışan bir grafik ekibimiz olduğu için tam istenilen zamanda tam istenilen tarzda reklam görsellerini biz oluşturuyoruz.

Kargo Kutuları ve Poşetleri

Müşterilerinize fiziken dokunduğumuz iki nokta var; biri ürünümüz, diğeri kargo kutumuz ve poşetimiz. Kutu ve poşet tasarımı tamamen bizi yansıtmalı ve akılda kalıcı olmalı. Bu tasarımları da biz üstleniyoruz.

Kurumsal Görsel Kimlik Ve Dahası…

Kurumsal kimlik çalışması marka bütünlüğü için hayati önem taşır. Sitedeki görsel dilimizin başka, sosyal medyadakinin başka olmaması gerekir. Font, renk, logo ve diğer tüm görsel dünyamızın bütünleşik çalışması için markanızın görsel anayasasını oluşturuyoruz. Turkcell’i hiçbir zaman kırmızı renkle yan yana göremezsiniz mesela, aynı şekilde Cocacola’yı mavi renkle. Çünkü markanın rengi, tonu, fontu, dokusu birdir ve her yerde aynı olmalıdır.

Ve Dahası

Tüm bu listedekileri ve bunların dışındaki dijital grafik tasarım işlerinizi biz yürütüyor ve yönetiyoruz. Markanızın büyümesi için gerekli adımlardan biri olan görsel dünyasını birlikte oluşturuyoruz.

Nasıl Çalışabiliriz?
112dijital’in çalışma şeklini, öncelikli kriterlerini ve hizmet mantığını merak ediyorsanız sizi böyle alalım 😉