fbpx
E-Ticaret Stratejisi

E-Ticaret Stratejisi içinde bir çok alanı barındıran ve genelde E-Ticaret Direktörlerinin yürüttüğü işleri kapsayan bir iş alanıdır. 112dijital olarak E-Ticarette Stratejik Planlama içinde verdiğimiz danışmanlıkla markanızın yapacağı yatırımları, personel sayısını, personel kalitesini yani insan kaynağını nasıl yönetmeniz gerektiğini belirleyen ve size aktaran, SWOT analizlerinizi oluşturan, sektörel, bölgesel ve kitlesel fırsatları, tehditleri, güçlü yönlerimizi ve zayıf yönlerimizi analiz eden,atacağınız her adımda size fikri ve uygulamalı destek olan bir danışmanlıktır. Mobil uygulama yapmalı mısınız? Hangi kargo ve veya kargolarla çalışmalısınız? Personel maliyetiniz ile cironuz arasındaki orantı doğru mu? Rakiplerinizden ne kadar geridesiniz? Rakiplerinizi nasıl yakalayabilir hatta geçebilirsiniz? Hangi adımlara öncelik vermelisiniz? Gibi tüm konularda yanınızda olup sizinle birlikte omuz omuza projeniz için stratejiler geliştiriyoruz.

Strateji önce kişiye, kuruma, markaya göre değişkenlik gösterir, sonra sektöre, rakiplere ve içinde bulunulan evrene göre farklılaşır. Bu yüzden size özel bir strateji geliştirilmeli, güçlü olduğunuz yönler ön plana çıkarılmalı ve parlatılmalı zayıf olduğunuz yönler ve dış tehditler iyileştirilip savaşa hazır hale getirilmeli. 112dijital Eticarette Strateji Danışmanlarımızla A’dan Z’ye Eticaret danışmanlığı altında buluşabilir, markanızı yarınlara daha sağlıklı, planlı ve programlı bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Temelde Stratejik Planlamanın Konuları;

Finansal Kaynak Yönetimi

Dönemlere yayarak yapılacak yatırımların planlanması. Mali dengenin kontrolü ve doğru zamanda doğru adımların atılması için finansal dengenin kurulması. Personel maliyetleri, reklam, depo ve mal maliyetlerinin sistematik planlanması.

İnsan Kaynağı Yönetimi

Personel planı, nicel ve nitel personel kalibrasyonu, personel gelişim süreçlerinin yönetimi. Personel maliyetinin optimizasyonu, prim sistemi gibi performans kriterlerinin kurulumu.

SWOT analizi

Güçlü ve Zayıf yönlerimizin, Fırsatların ve Tehditlerin 3 aylık çeyreklerde ve yıl sonlarında objektif bir şekilde tespit edilmesi, değerlendirilip aksiyon planlarımıza dahil edilmesi.

Yıllık Planlama

Yıllık hedefleri ve muhtemel yaşayacağımız tüm gelir ve giderleri planladığımız mini nakit akış tablosu. Aylık reklam, personel, kargo, mal giderleri ve diğer genel giderlerin yanında tüm gelirlerimizi hesapladığımız, planladığımız ve hedeflemelerle tüm ekibe paylaştığımız yıllık plan tablosu.

Hedef Gelir ve Yatırım Planı

Hedeflenen dönemsel ciro ve karlılık planlaması neticesinde oluşturulacak yatırım planı. Sürekli büyüme hedefinde belirlenecek bu plan projelerimizin yatırım planına ışık tutar ve ayaklarının yere sağlam basmasını sağlar.

Rekabet Analizi

Rakipleri derinlemesine inceleyen, attıkları her adımı mercek altına alan, faydalı hamleleri not alan, yıllık planlama sürecine ışık tutan ve sürekli pazarı inceleyen bir danışmanlık alt dalımızdır. Strateji çizerken bulunduğumuz pazarı, rakipleri görmezden gelmek hayati bir hata olur.

Farklılaşılacak Yöntem ve Disiplinler

Rakebette ve müşterilerimizin zihninde markamızın farklılaşması için oluşturulacak planlar bütünü. Herkesle aynı ürünü, aynı fiyata, aynı fotoğrafla veya benzer şekilde satmak pek de bizi farklılaştırmaz ama illa ki farklılaşacağımız noktalar vardır veya oluşturulmalıdır. Daha sonra bunları olabildiğince parlatıp köpürtmeliyiz ki müşterinin zihninde yerimizi keskinleştirelim.

E-İhracat Süreç Yönetimi

E-İhracat nedir? Nasıl yapılır? Nasıl başarılı olunur? Kimler E-İhracat yapabilir? E-İhracat kargo ve ödeme sistemleri nelerdir? Hangi E-ihracat paketini almalıyım?” Bunlar gibi sorularınızı hızlıca çözüp ihracatın tadına varmanız için var gücümüzle çalışmaya hazırız. Devamı İçin Tıklayınız

Televizyon Reklamcılığı

TV reklamlarını partner ajanslarımızla ve içimizdeki 9 yıllık Televizyon reklamcılığı tecrübesine sahip ekibimizle yürütüyoruz. Reklam müziği, reklamın yaratıcılığı, videonun yapımı, medya planı gibi tüm süreçleri bizzat yürütüyor ve yönetiyoruz. Devamı İçin Tıklayınız

Nasıl Çalışabiliriz?
112dijital’in çalışma şeklini, öncelikli kriterlerini ve hizmet mantığını merak ediyorsanız sizi böyle alalım 😉