fbpx
E-Ticarette Nasıl Marka Olunur?

Slogan ve motto kullanımı, hedef kitle analizi, doğru marka dili seçimi ve uygulaması, kampanya üretimi ve yönetimi, fiyatlama önerileri, kategori yönetim önerileri gibi markanızı oluşturan veya oluşumunu sağlamlaştıran, pazarlama faaliyetlerinizi yöneten tecrübeli ve arı gibi çalışkan bir MARKA ve PAZARLAMA danışman ekibine sahibiz.

Bu ekip; Rakipleri ve hedef kitlenizi avcunun içi gibi öğrenecek ve takip edecek. Black Friday, Sevgililer günü, yılbaşı, anneler günü, Cyber Monday gibi özel günler gelmeden kampanya fikirlerini üretmiş, hedeflerini belirlemiş olacak. Hatta sizin için hayata geçirecekleri özel gün projeleri çalışacak. Satış hedeflerine, sektöre, rakiplere göre sürekli tetikte olacak, planlı ve programlı ilerleyecek. Offline ve online iletişim stratejileri çizecek. 7/24 markanız için yeni fikirler üretecek.

Marka ve Pazarlama danışmanlığının örnek iş listesi;

Marka ve Pazarlama

Marka danışmanı veya pazarlama uzmanı farklı işlerdir. Benzer kalemlerde birleşseler de ikisinin de asli görevi başkadır. Marka danışmanını “müşterilerin gözünde sevilen, vazgeçilmez bir marka inşa etmek” olarak özetleyebiliriz. Pazarlama uzmanını ise “Ürün, Fiyat, Satış Kanalı, Satış Sonrası hizmetleri rakiplerden ve pazardan farklılaştırarak markasını veya ürününü müşterilerin birinci tercihi haline getirmeye çalışan kişi” olarak tanımlayabiliriz. 112dijital marka ve pazarlama danışmanlığının içinde bu ikisini de uygulayan özel ekiplerle markanızı ince ince inşa etmeye ve müşterilerinizin birinci tercihi haline getirmeye çalışacağız.

Ürün ve/veya Kategori Planlama

Sitenizde olması veya olmaması gereken ürünleri, yan ürünleri, muadil ürünleri, destekleyici ürünleri, dolaylı kullanım ürünlerini size bildiren, kategori yapınızı, min/max fiyatlandırmalarınızı inceleyen ve size önerilerde bulunan danışmanlık kolumuz.

Offline < > Online Uygulaması

Offline’da yaptığınız bir pazarlama faaliyetini online kanallarda boost tekniği ile ödemeli ve ödemesiz yayılımı için planlama yapmak. Bir nevi medya planı gibi görünse de aslında işin içinde PR, Medya Planlama ve Dijital Pazarlama uzmanlıklarının da barındı bir danışmanlık şeklidir.

Rekabet Analizi

Rakiplerini tanımadan pazarı, müşterileri ve farklılaşacak yöntemleri asla kestiremezsin. Rakipleri sıkı takip etmeli ve onların hamlelerini olabildiğinde yönetmelisin. SWOT analizi yapabilmek için rekabet analizi olmazsa olmaz önem derecesindedir.

Marka Konumlandırma

Markanın müşterilerin zihnindeki yerini belirleyen, rengini, dokusunu, dokunma hissini, sesini, hissettirdiği duyguyu inşa eden danışmanlık konusudur. Her insanın zihninde her ürün kategorisi için belirlediği 5 maksimum 10 marka vardır. Bu markalar içine dahil olmak ve diğerlerinden ayrışmak için doğru stratejilerle bezenmiş bir konumlandırma stratejisine ihtiyacınız var. 112dijital marka danışmanları bu konuda da markanızı ince ince işler ve konumlama tekniklerini doğru zamanda doğru dozda uygulayarak markanızı zihinlerde zirveye taşır.

Hedef Kitle Analizi

Hedef Kitle analizi her marka için hayati önem taşır. Bir çok segmente ayrılan hedef kitlenin bilindik en stabil segmentleri; sadık müşteriler, düzenli müşteriler, seyrek müşteriler, nötr müşteriler, küsmüş müşteriler ve negatif müşterilerdir. Bu segmenteasyondan sonra hedef kitle profilleri çizilir ve potansiyel erişmeniz gereken hedef kitlenin ana hatları ortaya çıkarılır. Bir çok yöntemle pazarlama faaliyetleri yürütülmekte ancak doğru hedef kitleye, doğru zamanda, doğru içerik mesajıyla dokunmak gibi sağlıklı başka bir pazarlama iletişimi yöntemi yoktur.

Offline + Online İletişim Bütçelemesi

Hangi kanala ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini ve bunun frekanslarını ayarlayan, planlayan ve uygulayan danışmanlık şeklimiz. TV reklamlarından, Instagram fenomenlerine kadar reklam yatırımınızın dört dörtlük yönetilmesi için 7/24 çalışan bir uzman kadro.

Pazar Araştırması

Rekabet analizi, Hedef Kitle analizi neticesinde çıkan tabloya göre pazarın büyüklüğü, ulaşabileceği nokta ve kapabileceğimiz pay planlamalarını yaptığımız danışmanlık kolumuz.

Swot Analizi

Rekabet analizi, Hedef Kitle Analizi, Pazar araştırması neticesinde çıkan tabloya göre Güçlü yönlerimizi, Zayıf yönlerimizi, Fırsatları ve Tehditleri çalıştığımız, markamıza ışık tutacak neticelerle sonuçlanan bir analiz yöntemimiz.

Offline, ATL İletişimin Yönetimi

TV, Radyo, Gazete, Outdoor çalışmalarının kreatif sürecinden, medya planına kadar hatta sonrasındaki markaya etki raporlamalarına kadar tamamen %100 bizim ve partnerlerimizin yürüttüğü bir danışmanlık kolumuz. Markanızın ihtiyacı olan pazarlama iletişimi faaliyetleri neyse tamamını 112dijital’in iletişim uzmanları ile yürüttüğümüz bir danışmanlık.

Sms Pazarlama

KVKK kapsamında yürütülebilecek tüm kısa mesaj kampanyalarını kapsar. Örneğin; izin alınan tüm müşterilere gönderilecek bir toplu SMS, sepete ürün atıp çıkan müşterilere gönderilecek bir yeniden pazarlama SMS’i, sipariş sonrası lojistik süreçlerinde bilgilendirici niteliğinde müşterilere gönderilecek SMS’lerin yönetimi, kurulumu ve raporlaması.

Medya Planlama ve Satın Alma

Bu danışmanlığımızda Global ajanslarla partnerlik yürütüyoruz. Projenin ana hatlarını ve Brief’ini biz üretiyoruz ve medya ajanslarının yönetimini üstleniyoruz.

Reklam Stratejisi

Reklamın iyisi kötüsü olmaz deyişinin üstünden 20 yıl geçti ve gördük ki gerçekten olabiliyormuş. Markaya, Hedef kitleye, ürüne, hizmete, mecraya göre mesajının, kreatif dünyanın çok doğru planlanması gerektiğini defalarca tecrübe ettik. Bu yüzden sakın reklamın iyisi kötüsü olmaz diyenlerden olmayın, reklam sadece akılda kalmak için yapılmaz, müşteriyi ikna etmek ve nihayetinde satış artırmak, sadakat yaratmak, tutundurmak için yapılır. Doğru reklam stratejisi ile reklam maliyetleri düşer, dönüşüm oranları kat kat artar.

Yaratıcı Reklam Ajansı Yönetimi

Genellikle partner ajanslarımızla yürüttüğümüz bu süreçte birlikte omuz omuza savaşıyor ve markaların en doğru yaratıcı filmlerle, içeriklerle müşterilerine ulaşmasını sağlıyoruz. Bunun dışında markamızın hazırda çalıştığı bir kreatif ajans olduğunda o ajansa doğru brief verecek bizim stratejimiz doğrultusunda en doğru kreatif işi çıkarmalarını sağlıyoruz.

Dijital Reklamlarda Yaratıcı Metin Üretimi

Herkes reklam verir ama herkes akılda kalmaz. Dijital dünyadaki reklamlarda ilk üç kelime veya görselinizi, videonuzu görecekleri ilk 3 saniye çok önemlidir. İnsanların metninizi, görselinizi veya videonuzu izlemesi, okuması veya dikkatle incelemesi için girizgah hayati önem taşır. Bu tür stratejik yaklaşımlarla yaratıcı metinler, görseller ve video girişleri tasarlayarak reklamlarınızı çok daha fazla kitlelere ulaştırıyor ve gerçekten mesajınızı algılamalarını sağlıyoruz.

Nasıl Çalışabiliriz?
112dijital’in çalışma şeklini, öncelikli kriterlerini ve hizmet mantığını merak ediyorsanız sizi böyle alalım 😉