Entegrasyonlar
Entegrasyonlar Hayat Kurtarır
Seç
Planla
Uygula
Doğru çalışan entegrasyon hayat kurtarır.

E-Ticaret'te entegrasyon denince akla kargo, ödeme sistemi ve dijital entegrasyonlar gelir.

Dijital entegrasyonlar, reklamlarınızdan verim alabilmeniz için doğru kurgulamanız gereken en öncelikli entegrasyon tipidir. Ne kadar iyi siteniz olursa olsun, ne kadar çok kargo çıkış kapasiteniz olursa olsun, ne kadar iyi ürünleriniz ve ne kadar çok paranız olursa olsun, dijital entegrasyonlarınız doğru yapılandırılmamışsa boşa para harcıyorsunuz demektir. E-Ticaret dönüşüm oranı ülkemizde yüzde 1-2 seviyesinde. Yani sitenize giren her 100 ziyaretçinin yalnızca 1 yada 2 tanesi alışveriş yapıyor. Alışveriş yapan bu kullanıcı da güven, maddi durum, fiyat gibi sebeplerden ilk ziyaretinde değil, sonraki ziyaretlerinde alışverişini tamamlıyor. Siteye giren her ziyaretçi, kullandığınız dijital reklam kanallarına göre birçok yerde takip edilerek satış dönüştürülmesi hedefleniyor. Dijital entegrasyonların doğru yapılandırılmaması, ziyaretçinin doğru takip edilememesine ve reklamların gerektiği kadar verim verememesine sebep olacaktır. Örnek üzerinden gitmek gerekirse, doğru kitleyi siteye çekip, takibinde sorun yaşarsanız, 1 TL yatırıp 10 TL dönüş almanız gerekirken, 1 TL yatırıp 5 TL dönüş alırsınız.

Hangi kargo şirketi ile çalışırsanız çalışın, kargo şirketlerinin işleri daha kolay halletmeniz için entegrasyonları vardır. Sürat Kargo, Aras Kargo, PTT, UPS, MNG Kargo, Yurtiçi Kargo, Asil Kargo entegrasyonları olan kargo şirketleridir. Sipariş bilgileri, kargo entegrasyonu aracılığı ile kargo şirketlerine aktarılır ve kargo şirketleri de kargoları aktarılan bu veri üzerinden sistemlerine girerse, ilgili kargonun tüm hareketleri, teslim ve iade durumları hatta kargo şirketine göre değişmekle beraber tahsilat ve ödeme durumları bile entegrasyon üzerinden alınabilir. Doğru çalışan kargo entegrasyonları sizi hem zaman, hem de personel yükünden kurtarabilir. Kargoların durumlarını bir tek tek kargoların panellerine girerek takip ettiğinizi ve sitenizde buna göre işlem yaptığınızı düşünün, bir de hiçbir dışarıdan müdahale olmadan, insan hatası olmadan otomatik olarak sistem tarafından yapıldığını. Boşa çalıştırdığınız personelleri başka alanlara kaydırabilirsiniz. Kargodan param yattı mı yatmadı mı düşünmeye son verebilirsiniz.

İster banka ile, isterseniz de Payu, iyzico, iPara gibi ödeme aracı kuruluşlarla çalışın, ödeme sisteminizde yaşadığınız en ufak sorun, ürünlerinizi beğenmiş, uğraşmış sepetine atmış, adres ve kargo adımlarını aşıp ödeme yapmak için yanıp tutuşan müşterinizi kasada bekletmekle eşdeğerdir. Bir müşteriyi ödeme adımına getirmek için harcadığınız efor, zaman ve parayı düşündüğünüzde dikkate almaya değer değil mi? Mağazanızda kasada personelin olmadığını, POS cihazınızın çalışmadığını yada para üstü vereceğiniz kasanızın açılmadığını düşünün. Müşteriniz sizi ne kadar bekler? E-Ticaret'te hiç! Ödeme sistemlerinizde herhangi bir sorun olduğunda anlık müdahale edebilmeli yada en azından müşteriyi başka bir ödeme yöntemine yönlendirerek siparişi tamamlamasını sağlamalısınız. Girdiği kart numarasına göre taksit seçenekleri sunmalı, taksit yoksa boş yere taksit seçtirerek başarısız ödemeye sebep olmamalısınız.

Hangi konuda hangi entegrasyonu seçeceğiniz, süreçlerin kurgulanması ile ilgili sorununuz mu var. 112dijital yanınızda!

Başvur!
Merak Ettiklerini Sor!
Sektörle ilgili tüm merak ettiklerini bize sor, elimizde geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.
Ücretsiz Muayene
Şikayetinizi ya da talebinizi dinleyelim, teşhisi ve tedaviyi birlikte uygulayalım!
Randevu Al
Başvurunuzla ilgili sizinle iletişime geçebilmemiz için bilgilerimizi girin.